Minecraft Yanıcı Maddeler Nasıl Yapılır? Kodu ve Listesi

Minecraft’da zaman zaman ateşe gerek duyabiliyoruz. Mesela biraz önce eklediğimiz yazıda sizlere fırın yapımı konusunu anlaşmıştık.

Konuya örnek verecek olursak, fırını yakmak için bir yakıt maddesine gerek duyuyoruz. Aksi taktirde yiyecek pişirmemiz ya da fırın ile madde oluşturmamız mümkün değildir. Bu yüzden dolayı minecraft’da fırında yakıt olarak kullanılabilecek maddelerin tümünü bu başlık altında sizlerle paylaşmayı uygun gördük. Bu maddeleri sizinle paylaşırken aynı zamanda nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgilerede yer veriyoruz. Bir çoğu normal zamanlarda dahi kullandığımız maddelerden oluşuyor. Bu yazı ile birçoğunun aynı zamanda yakıt olarak kullanılabileceğinide öğrenmiş olacaksınız.

Alt kısımda yer alan bütün maddeler aynı zamanda minecraft item kodları sayfasında yer almaktadır.

Aslında bütün maddeler için yapımı, hilesi ve ne işe yarar gibi konulara ayrı ayrı yanıt vermek isterdik yalnız bu uzun zaman alacağından dolayı hepsini aynı başlık altında sizlerle paylaşıyoruz. Devamını oku

Minecraft Merdiven Yapımı

Minecraft’da daha iyi bir görüntü ve dekor için merdiven vazgeçilmez bir aksesuardır diyebiliriz. Öyle ki merdiven olmasa dahi istediğimiz yere rahatlıkla çıkabileceğimizi hepimiz biliyoruz.

Oyundaki amaç, birçok şeyi gerçekteki gibi yapmak olduğundan dolayı elbette merdiven yapmamız ve gerekli yerlerde kullanmamız çok daha iyi olacaktır. Bu nedenle sizlere ahşap merdiven yapımını anlatacağız. Bu crafting işleminde sadece çubuk kullanarak güzel bir merdiven çıkartabiliyoruz. Devamını oku

Minecraft Ok ve Yay Yapımı

Minecraft crafting paylaşımlarına devam ederken bu yazımızda sizlere en iyi silahlarımızdan biri olan ok ve yay yapımını anlatacağız.

Oyunda bizden başka canlıların olduğunuda biliyoruz. Hatta biz bu canlıların tümünü minecraft item kodları sayfasında sizlerle paylaşmıştık. İlgili sayfaya giderek “Düşman Moblar” kelimesini aratarak oyunda bulunan tüm yaratıkları ve tehlikeli hayvanları görebilirsiniz.

Şimdi konumuza dönelim. Bunca tehlikeli canlıların bulunduğu minecraft oyununda elbette kendimizi bir takım silahlarla korumamız gerekiyor. Bu silahlar arasında yer alan ok ile bir nebzede olsa kendimizi koruyabiliriz.

Öncelikle ilk iş ok yapmamız gerekiyor. Daha sonra doğal olarak bize yay gerekecek. Onun nasıl yapıldığınıda sizlere aktaracağız.
Devamını oku