Minecraft Zırh Yapımı

Zırh objesinin ne işe yaradığını bir çoğunuzu biliyorsunuzdur. Bilmeyenler için kısaca bir açıklama yapalım. Zırh, her oyunda ve gerçek hayatta olduğu gibi insanların dışarıdan gelen darbelere karşı kendilerini korumalarına yardımcı olan bir koruyucudur.

Genelde saldırının ön planda olduğu oyunlarda karşımıza çıkan zırh seçeneği, minecraft oyunundada karşımıza çıkıyor. Çünkü minecrafttada belirli zamanlarda bir saldırı olabiliyor. Gerek zombiler, gerekse hayvanlar bize saldırı yapabiliyor. İşte bu zamanlarda bizim canımızı korumak için zırha ihtiyacımız olabiliyor. Bu sayfada sizlere nasıl zırh yapacağınızı anlatacağız.


Zırh Ne İşe Yarar?

Saldırılara karşı en iyi derecede korunmamızı sağlar. Tek yapmanız gereken zırh yapmak ve zırh giyme işlemlerini yerine getirmektir.

Zırh İçerisinde Hangi Eşyalar Yer Alır?

Öncelikle yukarıdan aşağıya doğru kasl, göğüs zırhı (çelik yelek), bacaklık (pantolon) ve son olarak bot (ayakkabı) gibi eşyalar zırhlı olarak yer alır.

Zırh Nasıl Yapılır?

Zırh yapmak için Deri (Leather), Elmas(Diamond), Ateş(Fire) veya Altın(Gold) maddelerinden herhangi birinin olması gerekmektedir. Bu maddelerden herhangi birinden 5 tane bulunduğunda zırh yapabilirsiniz.

Zırh Kodları
Kask Yapımı

Minecraft Kask Kodları

Göğüs Zırhı (Yelek) Yapımı

Minecraft Zırh Kodları

Bacaklık (Pantolon) Yapımı

Minecraft Bacaklık Kodları

Bot (Ayakkabı) Yapımı

Minecraft Bot Kodları

Zırh Giyme İşlemi Nasıl Yapılır?

Altından, elmastan, deriden ya da ateşten zırh oluşturduktan sonra eşya listenize eklenmiş olacaktır. Yukarıda işlemleri tamamladıktan sonra eşya listenizde yer alan zırh ekipmanlarını karakterinizin üzerine giydirebilirsiniz.

Zırh Boyama Yapılabilir mi?

Elbette, Minecraft oyununda zırh boyama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Minecraft Zırh Boyama sayfamıza göz atabilirsiniz.

Zırh Nasıl Tamir Edilir?

Hasar gören zırh’ı tamir etmek ile ilgili konu hakkında detaylı bilgi almak için Minecraft Eşya Tamiri (Yakında) sayfasına gidebilirsiniz.

Bunların haricinde craft edilebilir zincir zırh yapmak isterseniz çeşitli modlar yardımıyla yapabilirsiniz.

Yorum Yaz